Батьківський лекторій

Логопедичні поради батькам

-за рекомендаціями педагогів батькам слід проводити з дітьми спеціальні мовні ігри з метою збагачення і вдосконалення лексичної сторони мовлення дитини;

- у повсякденному спілкуванні продовжувати розширювати запас слів - узагальнень;

- вправляти дитину в умінні виокремлювати  у різноманітних предметах частини і називати їх;

- вправляти дітей у правильному вживанні дієслів;

- проводити артикуляційну гімнастику для збільшення рухомості мовленнєвого апарату.

Вплив  мистецтва  на  розвиток  почуттiв  дитини.

« Виховання  в  сiм”i   iнтересу    до  книги,

малювання,  лiплення,  музики, як   важливий

фактор   естетичного   виховання».

Одним  iз   важливих   факторiв  естетичного    виховання    дитини   е  виховання   в  сiм”i   i дитячому   судку    iнтересiв   до   книги,   малювання ,   лiплення,  музики.

Цiленаправлене,   продумане    ознайомлення   дiтей  з  художньою   лiтературою    дае  початок  до  творчостi , до  самостiйностi  в  розмовi,   мисленнi.   Велике    значеня  в   читаннi   книги  являеться   те, як  ви  прочитали.   Перш  за  все, потрiбно   самому   прочитати,   зрозумiти  змiст  твору.   Тiльки  виразне   читання   художнього   твору   робуде   дитину   до  мислення  над  прочитаним,    до  дiй   персонажiв.   Пiсля  читання  потрiбно  поговорити  з  дитиною,  запитати що   сподобалося.

Музика   дитини -  свiт   радiсних   переживань.   Щоб    видчинити    перед    дитиною   цей  свiт, потрибно   розвивати  в  неi   музичний  слух.  Гармонiйнiсть    музично-  естетичного  виховання  досягае     лише    в    тому    випадку,   коли    використовуються    всi    види   музичноi   дiяльности,  доступнi   дошкильног о   вiку,   всi    творчi    можливостi     пiдростаючоi    дитини.   Дорослi   повиннi   вирiшити   слiдуючi   специфiчнi   задачi,  вирiшуючи   питання    естетичного   виховання:

1.       Виховувати  в   дитини  любов   та   iнтерес  до  музики.

2.       Знайомство  з  рiзними    музичними   творами.

3.       Вивористання    навикiв   в   спiвах,  ритмiцi, iграх.

4.       Розвиток   сенсорних    можливостей    итини,  слух, почуття   ритму.

5.       Розвиток    музичного   смаку.

Музично – естетичне   виховання    направлене    не   тiльки   на   розвиток   здiбностей    у   дитини ,але  й  на   формування    особистостi   дитини.

Привчаючи   дитину  до   художжньоi    творчостi ,  дорослi    повиннi    виховувати   в  дiтей  естетичне    видношення    до   оточуючого   життя,    формувати   iндивидаальнi   iнтереси,  схильностi,   здiбностi,   емоцiйнi    переживання    вiд   набутого.

Так  як   в  дитячому   садку,  так  и   вдома  до   дорослi   повиннi    звертати   увагу   на   художнi    образи,   створенi    iлюстраторами    дитячих   книг.

Таким    чином,    естетичне    виховання    здiйснюеться    пiд    впливом     дiйсности     та   культури (музики ,   лiтератури,     малювання).

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ П'ЯТИРІЧНОГО ВІКУ.

1. Розвивайте у дитини загально пізнавальні вміння: спостерігати, концентрувати увагу, порівнювати, розмірковувати, запам’ятовувати, відтворювати побачене і почуте, виробляти самостійні судження, висувати елементарні припущення. Цьому сприятимуть родинні відвідування музеїв, театрів, клубів, а також походи на природу, у сквери, парки.

2. Залучайте дітей до високохудожньої літератури, збагачувати запас літературних, художніх вражень. Вчити правильному спілкуванню з книгою, вчити користуватися книжковим та журнальним фондом бібліотеки.

3. Вчить розрізняти жанри: портрет, натюрморт, пейзаж, відвідувати з дітьми виставки, музеї, виставочні зали. Залучайте дитину до національної та світової культур, навчайте бачити, відчувати, милуватися чарівним світом мистецтва, розвивайте інтерес до українського народного мистецтва.

4. Розширюйте коло спілкування дитини з дітьми різного віку, відчувати задоволення від спільної діяльності з ними. Виховувати у дитини вміння керувати своєю поведінкою, підпорядковувати свої інтереси інтересам колективу.

5. Навчайте дитину вести діалог (за столом, в гостях, при розмові по телефону, в громадських місцях).