Блог керівника

БЛОГ ЗАВІДУВАЧА ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

КАМАЛОВА ОЛЬГА ВІКТОРІВНА

Роль логіко – математичного розвитку у формуванні життєвої компетентності дошкільника

Проблема логіко – математичного розвитку дошкільника  в наш час набуває дедалі більшого значення. Я вважаю,  що це пояснюється бурхливим розвитком науки у зв’язку з проникненням її у найрізноманітніші галузі знань. Підвищення рівня творчої активності, проблеми автоматизації виробництва,  моделювання на електронно - обчислювальних машинах. Тому навчання в  дитячому садку спрямоване, насамперед, на виховання у дітей звички до повноцінної логічної аргументації всього, що нас оточує. Досвід навчання свідчить про те, що розвиток логічного мислення у дошкільників найбільшою мірою впливає на формування життєвої компетентності дитини. Для логічного мислення характерні чіткість, стислість, розчленованість, точність і логічна послідовність міркувань, уміння користуватися символікою.  Природно, що основною пізнання є чуттєве сприйняття, набуте з досвіду та спостережень. У процесі чуттєвого пізнання, формується уявлення – образи предметів, їхніх ознак, відношень.

У Базовому компоненті дошкільної освіти особлива увага приділяється логіко - математичному розвитку дитини, тобто йдеться про якісні зміни, які відбуваються з розвитком уміння здійснювати математичні та логічні операції. Діти мають виявляти ініціативу, творчість, незалежність, елементарну критичність, оптимізм, коли трапляються труднощі, наполегливість, уміння доводити розпочате до кінця, брати на себе відповідальність за допущені помилки. Лише навчившись поважати  індивідуальний досвід кожної дитини, ми реально поверталося до її особистості.

Театралiзована    дiяльнiсть ,  як  важливий   фактор

розвитку     у   дитини    комунiкативноi   та  регулятивноi   функцii.

Сучасне   суспiльство   висувае    високi   вимоги  до  формування   творчоi   активностi   особистостi.  Об”ективний  процес   iнтелектуалiзацii   навчання  та  виховання,  що   розвинувся   впродовж    останнiх  рокiв  та   утверджуеться   зараз,за   всього   позитивного   ефекту   розвитку   iнформацiйноi  сфери   особистостi   мае   i  негативний   вплив   на   неi.  Це  стосуеться   насамперед   творчостi.  Дитина  емоцiйна,   чуттева,  сприймання    для   неi -  основа  пiзнання,  умова  розвитку   особистiсних   якостей.

Психолого-  педагогiчнi   дослiдження, пердова   педагогiчна   практика   звертають  увагу  на  потребу  формування    естетичного   досвiду   дiтей. Театру  та   теаралiзованiй   дiяльностi   вiдводиться  особлива  роль  в   педагогiчному  процесi  рiзних   видiв   мистецтв.

Програмою  « Я  у   свiтi»,  визнано,  що  тетралiзована  дiяльнiсть   е  специфiчним   видом  дитячоi   активностi,  одним  з   найулюбленiших   видiв   творчостi.  Дiти   охоче   включаються  в   гру. Маленька  вистава- це   перша   елементарна  перехiдна   форма   вiд   гри   до   мистецтва. Це   перша   форма  синтезу   мистецтв,яка   доступна   всим   малятам. Театралiзована   вистава   передбачае  поеднання   рухiв,  спiву,  художнього    слова,  мiмiки  та  при  цьому   всi   вони  пiдлягають   головному   завданню – створення   художньго   образу.Об”еднання   кiлькох   видiв   мистецтв   створюе   унiкальну  можливiсть  для  художнього   розвитку  малят.

Сприймання   театральноi  вистави  забезпечуе   виховання  рiзних   почуттiв   дiтей,  розумiння  специфiки   однiеi  з   форм   пiзнання   дiйсностi. Театр   для  дiтей -–е   школа   емоцiйноi   культури   та   людського   спiлкування.

Так  як  ми   працюемо   в   рiзновiковiй  групi, то  в  нас  не  мае  мжливостi  поставити   великого   спектаклю, як   у  професiйному   театрi. Маленькi  казочки, невеличка  сцена   розiграна   з   допомогою  iграшок  та  iн.  Головне,  щоб   такi  покази  проводилися   систематично  та  при   цьому   використовувалися   рiзнi  види   лялькового  театру.