Доктор радить, консультує, інформує

/Files/images/7255%20(1).gif

Як підготувати дитину до щеплення?

Планові щеплення – великий стрес для організму дитини і для її психічного стану. Простіше, коли малюк ще зовсім маленький і не розуміє, що тітка в білому халаті зараз його боляче вколе. Коли ж дитина починає розуміти,що таке лікарня, то іноді похід на щеплення перетворюється на сущий кошмар для батьків.

·         По-перше, ви повинні знати, яку вакцину будуть прищеплювати дитині. Запитайте у лікаря-педіатра про її можливі наслідки, побічні ефекти. Часто щеплення можуть викликати алергічну реакцію , в дитячій аптечці для таких випадків у вас повинен бути супрастин або інший проти- алергенний  препарат для дітей. Інколи лікар призначає протиалергенні  препарати за 3 дні до щеплення . Особливо це стосується дітей , які страждають харчовими або іншими видами алергії.

·         За добу до щеплення не рекомендується вводити в раціон дитини нові продукти. Краще скласти звичне меню зі страв, які малюк вживав неодноразово. Звичне меню складайте і вдень щеплення.

·         За тиждень до щеплення щодень вранці і ввечері вимірюйте температуру тіла дитини. Малюк повинен бути повністю здоровий. Перед щепленням  огляд  педіатра обов’язковий,адже навіть звичайний нежить дає важкі наслідки після щеплення.  В перші дні після щеплення не рекомендується  ходити з дитиною в людні місця і навіть в гості. Нехай ніхто не приходить в  гості до вас.

·         Після того, як дитині зробили щеплення , не поспішайте йти з лікарні додому. Почекайте хвилин 15 – 20, якщо після закінчення цього часу стан дитини задовільний, не підвищилася температура і не з’явилася алергічна реакція, то можна спокійно вирушати додому.

·         Деякі види щеплень (зокрема комплексні) важко переносяться дітьми. Може піднятися висока температура , тому необхідно мати в аптечці дитячі жарознижуючі препарати. Слід збивати температуру у дитини, якщо вона вища 38.5 градусів. Деякі особливо чутливі до щеплень діти можуть проспати весь наступний день , деякі стають млявими і пасивними, в інших діток пропадає апетит і погіршується настрій.

Картинки по запросу памятка батькам про грипп

Картинки по запросу пам'ятка батькам про кір

Режим харчування дитини вдома

/Files/images/anmats-kartinki/443в.gif

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою.
Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та години прийому їжі.

/Files/images/_.gif/Files/images/anmats-kartinki/0_661bc_ac33b9f_xs.gif

Привчайте дитину:

перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником;
самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;
відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки;
не обливатись;після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.
Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним,пояснюйте йому, що і як треба робити.

/Files/images/papka4/23-17-1000x1000.png

/Files/images/papka4/23-19-1000x1000.png